Skip Navigation
              

O autorce

Witam serdecznie

Od dzieciństwa moje marzenia o przyszłości związane były z malarstwem.
Podjęcie nauki w liceum plastycznym miało być początkiem realizacji moich pragnień. Niestety, scenariusz, który przygotowało mi życie pozwolił mi rozpocząć realizację dziecięcych marzeń wiele, wiele lat później.

Malując urzeczywistniam swoje marzenia.
Ponad wszystkie techniki malarskie przedkładam malarstwo olejne i to w nim szukam spełnienia. Olej to moja najukochańsza, najbliższa mojemu sercu technika. Lubię łączyć kolory bezpośrednio na płótnie a farby olejne pozwalają mi na to, są uległe i dają wręcz nieograniczone możliwości uzyskania setek odcieni i niepowtarzalnych barw z kilku zaledwie kolorów. Przyjemność wyciskania farb olejnych na paletę, ich zapach i miękkość łączy się niezmiennie z uczuciem podekscytowania i niecierpliwego oczekiwania na efekt.
Staję przed sztalugami z czystym płótnem a obraz, który zamierzam namalować już jest w mojej głowie i duszy, już się narodził kiedyś wcześniej i dojrzewał do tej chwili. Najczęściej jednak to mój wzrok zachęcony napotkanym pięknem sprawia, że odczuwam potrzebę zatrzymania tej chwili na płótnie. Zaczyna się gra światła, kolorów i podświadomości. Maluję szpachelką, pędzlem, palcami. Mój Świat, który wtedy mnie otacza nie ma granic...
To, co tutaj przedstawiam powstało z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi tym co lubię robić.
Przedstawiam prace zarówno jedne z pierwszych jak i wykonane ostatnio.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii.

Ewa J. Krzymińska„Malarstwo jest milczeniem. Nie powinno przekazywać żadnych innych treści poza samym sobą; istnieje po to, żeby z nim obcować, nie tylko je oglądać. Nie jest jednak potrzebne wszystkim. jest potrzebą odświętną. Winno być pięknem.”

/Aleksandra Jachtoma fragment wywiadu („Artyści mówią, Wywiady z mistrzami malarstwa”, Elżbieta Dzikowska)


Zapraszam na mojego http://www.facebook.com/pages/krzyminskanetgaleriaeu/181004551960271?sk=info .


 
« powrót|drukuj